Zielona Szkoła „Akademia Przygody”

Program dopasowujemy szczegółowo zarówno dla młodszych klas szkoły podstawowej, jak i klas starszych, w tym gimnazjum.

Założeniem wyjazdu jest, aby nauka miała charakter aktywnych form poznawczych połączona z wątkami przygodowymi. Dzieci uczą się, przeżywając przygody, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Przedstawiamy propozycję 6-dniowego turnusu w Górach Sowich (Program zmodyfikujemy indywidualnie, spełniając potrzeby zarówno pedagogów, rodziców jak i uczniów).

Plan dnia dopasujemy do potrzeb wychowawczych i programu nauczania – tak, aby nauczyciel przeprowadził również swoje zajęcia według planu ‚zielonej szkoły’.

Uczesticy zakwaterowani zostają w pensjonacie, w pokojach 2-5 osobowych. Wyżywienie trzy razy dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) + podwieczorek [wyjątkiem są dni z wycieczkami].

WAŻNE: Całość jest zawsze dostosowana do wieku i możliwości uczestników! Najważniejsze bowiem dla nas jest zadowolenie i uśmiech uczestnika. W zależności od zajęć, każde są zabezpieczane lub prowadzone przez dodatkowych instruktorów lub osoby uprawnione i wykwalifikowane do przeprowadzania danego typu zajęć!

Wyjazd z: Dowolne miasto na terenie woj.mazowieckiego, woj. zachodniopomorskiego, woj.łódzkiego, woj.wielkopolskiego, woj.lubuskiego
Miejsce wycieczki: Góry Sowie (Sudety)
Wiek uczestników: 7-15 lat
Liczba uczestników: 40-50
Czas trwania: 6 dni (5 noclegów)

 • Dzień 1:
  1. Przyjazd do ośrodka około 17.00.
  2. Zakwaterowanie uczestników, przygotowanie do posiłku.
  3. Obiadokolacja.
  4. Dyskoteka powitalna.
 • Dzień 2:
  1. Śniadanie + pobranie suchego prowiantu.
  2. Wyjazd do kopalni-muzeum węgla kamiennego. Dzieci wyposażone w kaski oraz lampy górnicze poznają podziemne aspekty górnictwa, mają możliwość obejrzenia i obejrzenia sposobu działania urządzeń górniczych. W kopalni węgla kamiennego. Oprócz przewodnika, który jest z nami cały czas pod ziemią spotykamy dobrego duszka kopalni, który towarzyszy nam w dalszym zwiedzaniu. Zwiedzanie podziemi zakończone zostaje przejazdem kolejką podziemną. Po wyjściu na powierzchnię dzieci poznają historię górnictwa w muzeum. Po zakończeniu zwiedzania udajemy się w pobliże hałdy, gdzie dzieci mają okazję znalezienia i zachowania licznych odcisków prehistorycznych roślin i zwierząt. Zwiedzanie zakończone zostaje ogniskiem z pieczeniem kiełbasy.
  3. Przejazd do „Centrum wodnego” – Dzieci mają okazję zrelaksować się na krytej pływalni, oddać zabawom na zjeżdżalni, itp.
  4. Obiadokolacja w ośrodku.
  5. Konkurs Karaoke.
 • Dzień 3:
  1. Śniadanie.
  2. Warsztaty plastyczne na terenie ośrodka. Warsztaty związane są ściśle z charakterystyką regionu i dopasowywane do wieku uczestników.
  3. Obiad.
  4. Paintball, czyli prawdziwa przygoda dla dużych i małych. Starsi uczestnicy – manewry w terenie zalesionym. Młodsze dzieci – tor przeszkód i strzelanie do ruchomych celów.
  5. Kolacja.
  6. Podchody wieczorne (bezpieczny otwarty teren).
 • Dzień 4:
  1. Śniadanie + pobranie suchego prowiantu.
  2. Wyjazd na wycieczkę. Zwiedzamy Kaplicę Czaszek, odwiedzamy naszych południowych sąsiadów (wizyta w sklepie po stronie czeskiej). Następnie udajemy się w Góry Stołowe, gdzie dzieci zdobywają ich najwyższy szczyt – Szczeliniec Wielki. W drodze powrotnej zwiedzamy sanktuarium w Wambierzycach.
  3. Obiadokolacja.
  4. „Mini playback show” – czyli połączenie dobrej zabawy z humorem.
 • Dzień 5:
  1. Śniadanie.
  2. Wyjazd na wycieczkę. Zwiedzamy z Zamek przewodnikiem zamek „Grodno”. Po jego zwiedzeniu obejrzymy zabytkową zaporę wodną.
  3. Obiad.
  4. Gra w „Mafię”.
  5. Kolacja.
  6. Quiz z nagrodami dotyczący wiedzy zdobytej podczas wyjazdu, wręczenie nagród i wyróżnień.
  7. Ognisko i dyskoteka pożegnalna.
 • Dzień 6:
  1. Śniadanie.
  2. Wyjazd w drogę powrotną.

Podczas imprezy oprócz wymienionego powyżej programu wraz ze wstępami kosztami wynajmu sprzętu zapewniamy:

 • transport wygodnym autokarem o podwyższonym standardzie,
 • ubezpieczenie NNW,
 • opiekę medyczną,
 • pomoc dydaktyczną i wychowawczą,
 • drobne nagrody oraz pamiątkowe medale dla uczestników.

Koszt wycieczki już od 620 zł od osoby
(dla grupy 40-50 osobowej)

Istnieje możliwość modyfikowania programu i zmiana kosztorysu w zależności od potrzeb.

Przy innej liczbie uczestników, cenę ustalimy indywidualnie.