Stare Kaleńsko – „Aktywna Akademia Przygody” nad jeziorem 10-15 lat

„Aktywna Akademia Przygody”

Organizator: Stowarzyszenie „Okno na Świat od Najmłodszych Lat”

Liczba miejsc ograniczona!

ID Daty turnusów Miasta zbiórek
611 2022-06-25 2022-07-05 (11 dni) Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Lubin
613 2022-07-06 2022-07-16 (11 dni) Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Lubin

AKTYWNA AKADEMIA PRZYGODY:

2108 155Obóz skierowany przede wszystkim do młodych miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. W czasie wyjazdu, uczestnicy każdego dnia będą próbować swoich sił w różnych dziedzinach sportowych. Zajęcia prowadzone pod okiem instruktorów lub osób posiadających uprawnienia do przeprowadzania danego typu szkoleń. Pamiętając, że wakacje dla Państwa pociech powinny pozostać wakacjami, przedstawiony program wyjazdu uwzględnia również inne formy wypoczynku.

Nie jest to obóz mający na celu zrobić z młodego człowieka zawodowego sportowca. Stawiamy na to, aby uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w różnych dziedzinach sportowych, aktywnie wypoczęli oraz poznali nowe formy spędzania czasu, poprzez wiele gier i zabaw w terenie.

 

OPIS MIEJSCOWOŚCI

Stare Kaleńsko położone jest na Pojezierzu Drawskim, 7 km od Czaplinka, bezpośrednio nad brzegami Jeziora Kaleńskiego. Okoliczne wody w jeziorach mają I klasę czystości, a panujący mikroklimat wpływa bardzo korzystnie na poprawę samopoczucia i wydolności organizmu. Ośrodek usytuowany w otoczeniu gęstych mieszanych lasów, jest oazą ciszy i spokoju, położony z dala od głównych szlaków komunikacyjnych. Więcej informacji o okolicy znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.czaplinek.pl.

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

 • Adres kwatery: OSiR „STARE KALEŃSKO” w Starym Kaleńsku k. Czaplinka, 78-550 Czaplinek, Stare Kaleńsko 1.
 • Ośrodek Sportu i Rekreacji „STARE KALEŃSKO” położony w terenie leśnym, bezpośrednio nad malowniczymi brzegami Jeziora Kaleńskiego (woda I klasy czystości).
 • Uczestnicy będą mieszkać w budynku ”pałacowym”, w pokojach 3-6 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
 • Posiłki 3 razy dziennie w stołówce Ośrodka + podwieczorek. Wyżywienie na bardzo wysokim poziomie, prowadzone przez kucharzy, którzy są mistrzami w swoim fachu. Bardzo bogaty stół szwedzki oraz różnorodność potraw sprawia, że każdy ‚niejadek’ znajdzie coś dla siebie.
 • Ośrodek posiada własną plażę oraz własne pełne zaplecze sprzętu wodnego (kajaki, żaglówki, deski SUP, rowery wodne itp.). Na terenie Ośrodka znajduje się bardzo bogata infrastruktura, w tym m.in. sztuczna ścianka wspinaczkowa, park linowy, kryta strzelnica, boisko do siatkówki plażowej, piłki nożnej, koszykówki, sale świetlicowe, salka do tenisa stołowego, miejsca na ognisko.

KADRA

Grupy pod opieką sprawdzonych przez nas wychowawców. W czasie zajęć nad wodą zapewniony nadzór i opieka ratowników WOPR oraz instruktorów PZŻ (w czasie zajęć żeglarskich). Elementy programu wymagające nadzoru instruktorów z dodatkowymi uprawnieniami, są prowadzone przez osoby z uprawnieniami z danej dziedziny.

PROGRAM

 1. SPORTY WODNE:
  • kajaki (zapoznanie z podstawowymi technikami korzystania z kajaka, wycieczki kajakowe po jeziorze),
  • wycieczka rowerami wodnymi po okolicznych jeziorkach,
  • deski SUP (Stand Up Paddle) – zajęcia na wodzie z użyciem desek SUP,
  • Aqua Zorbing (przy asekuracji, uczestnicy we wnętrzu dmuchanej kuli będą próbować zachować równowagę ‚chodząc po wodzie’),
  • plażowanie, kąpiele w jeziorze oraz mnóstwo zwariowanych zabaw w i nad wodą. Zajęcia zawsze są nadzorowane przez ratowników WOPR.
 2. ZAJĘCIA ŻEGLARSKIE – podstawowe szkolenie na żaglówkach. Zajęcia prowadzone przez instruktorów z uprawnieniami Polskiego Związku Żeglarskiego. Zajęcia nad wodą (praktyczne rejsy po jeziorze) są połączone z wykładami z podstaw zagadnień żeglarskich.
 3. WSPINACZKA:
  • zajęcia na sztucznej ściance wspinaczkowej, połączone z zapoznaniem i wykorzystaniem sprzętu wspinaczkowego, podstawowe techniki wspinaczki,
  • ”wieża ze skrzynek” – czyli niezapomniane chwile sportów ekstremalnych,
  • „mini park linowy” na terenie ośrodka – czyli pokonywanie toru linowego wśród koron drzew. Zajęcia prowadzone z instruktorem z podziałem na grupy.
 4. AQUAPARK – bezpieczna, wodna zabawa w ciepłej wodzie w Aquaparku.
 5. LEONARDIA – wizyta w parku edukacji i rozrywki, królestwa drewnianych gier z epoki Leonarda da Vinci.
 6. STRZELANIE – blok zajęć na strzelnicy ze strzelania z karabinka pneumatycznego (wiatrówki) oraz blok zajęć ze strzelania z łuku. Poznanie zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią, strzelanie do tarczy lub do balonów, połączone z mini turniejem strzeleckim.
 7. BIEGI NA ORIENTACJE – zapoznanie z zasadami biegów na orientacje, rywalizacja międzygrupowa w rajdach na orientacje za dnia i wieczorem (oraz ”Świetlik” – gra nocna). Zabawy z elementami nauki szyfrowania i rozwiązywaniem łamigłówek.
 8. W LESIE… – zajęcia z techniki przetrwania w warunkach polowych, m.in. budowanie schronienia, rozpalanie ogniska, kamuflaż.
 9. „BALONIADA” – czyli gra balonami wypełnionymi wodą.
 10. SPORT NA LĄDZIE – rozgrywki m.in. w piłkę nożną, siatkówkę plażową, tenisa stołowego. Liczne gry i zabawy ruchowe oraz terenowe, które nie pozwolą na nudę. Piesze wycieczki leśne i krajoznawcze, zawsze z elementami sportu i przygody.
 11. OGNISKO – z pieczeniem kiełbasek, połączone z konkursami.
 12. ZAJĘCIA INTEGRACYJNE – podchody, konkurs karaoke, konkursy zespołowe, quizy, dyskoteki.

CENA OBOZU ZAWIERA:

 • ubezpieczenie
 • zakwaterowanie (11 noclegów) + wyżywienie,
 • opiekę medyczną (na miejscu pielęgniarka, lekarz na wezwanie),
 • opiekę instruktorów PZŻ w czasie zajęć z żeglarstwa,
 • opiekę pedagogiczną oraz ratowników WOPR nad wodą,
 • bardzo bogaty program oraz sprzęt potrzebny do realizacji programu,
 • obfitą dokumentację fotograficzną z obozu (do pobrania przez Internet ze wskazanej lokalizacji po zakończeniu sezonu letniego).

Cena obozu:

Miejsce wyjazdu Cena kolonii
Dojazd własny 1880 zł / 11 dni
Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Lubin 1880 + 250 zł / 11 dni

W naszych ofertach brak ukrytych kosztów!

Liczba miejsc ograniczona!

Pierwsza wpłata 500 zł przy zapisie. Pozostała kwota najpóźniej na 21 dni przed rozpoczęciem kolonii.

Aby dokonać rezerwacji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania w sprawie zapisów, rezerwacji, wpłat, spraw organizacyjnych itp., prosimy skontaktować się drogą telefoniczną z działem sprzedaży, pod nr telefonu:
+48 530 000 076