Łazy – „Młody Komandos” nad morzem 9-15 lat

„Młody Komandos”

Organizator: Stowarzyszenie „Okno na Świat od Najmłodszych Lat”

Liczba miejsc ograniczona!

ID Daty turnusów Miasta zbiórek
599 2022-07-05 2022-07-17 (13 dni) Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Lubin
600 2022-07-18 2022-07-30 (13 dni) Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Lubin
601 2022-07-31 2022-08-12 (13 dni) Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Lubin
602 2022-08-13 2022-08-25 (13 dni) Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Lubin

COŚ DLA „MŁODEGO KOMANDOSA”:

Tematyka turnusu nie ma celów militarnych, a nabranie szacunku do tych zagadnień. Kontynuować będziemy naszą dewizę dla analogicznych turnusów z poprzednich lat, że „prawdziwy komandos unika walki i przemocy”. Szczególny nacisk kładziemy na radzenie sobie w sytuacjach nadzwyczajnych. Znalezienie drogi w lesie, zbudowanie schronienia czy podstawy pierwszej pomocy, mają być „zajawką” bardziej zaawansowanych zajęć tego typu, jak również dobrą zabawą. Program skierowany jest zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

Program kolonii jest kontynuacją turnusów z lat 2011-2019, które wzbogacamy i modyfikujemy w taki sposób, aby były coraz atrakcyjniejsze dla „Młodych Komandosów”.

Mając wieloletnie doświadczenie w opiece nad kolonistami w tym wieku, przygotowaliśmy ten turnus kolonii. Turnus obfitujący w aktywną przygodę, bez TV i gier komputerowych, pozwoli pokazać najmłodszym w jaki sposób aktywnie i zdrowo można spędzać wolny czas.

Małe grupy (ok. 12-osobowe), bezpieczne miejsce, komfortowe warunki zakwaterowania, program dopasowany do grupy wiekowej, uwzględniający m.in. edukację przez zabawę, to nie jedyne atuty tego turnusu.

Maksymalnie wypełniony czas dziecka poprzez bardzo bogaty program, ogrom wrażeń, wychowawca zawsze obok i do dyspozycji w „trudnych” chwilach, koleżanki i koledzy w tym samym wieku to główne atuty powodujące, że koloniści czują się z nami bezpiecznie i są zadowoleni, a czasu na tęsknotę za rodzicami brakuje.

Rozumiemy Rodziców, że wyjazd taki przeżywają wielokrotnie bardziej od pociech, dlatego zachęcamy do zadawania pytań, dzielenia się swoimi obawami i wątpliwościami. Postaramy się rozwiać Wasze ewentualne obawy. Dla Was także przygotowaliśmy specjalny poradnik (dostępny na naszej stronie). Link do poradnika znajdziecie Państwo tutaj.

OPIS MIEJSCOWOŚCI

Łazy to niewielka miejscowość w województwie zachodniopomorskim, położona pomiędzy Bałtykiem a dwoma jeziorami: Jamno i Bukowo. To idealne miejsce do wypoczynku, z dala od przepełnionych kurortów, w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu przyrody. Plaża w Łazach jest szeroka i piaszczysta. Droga na plażę – podobnie jak w przypadku wielu innych nadmorskich miejscowości – wiedzie przez pokryte malowniczym lasem wydmy.

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

Uczestnicy kolonii zakwaterowani będą w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym „Posejdon”, położonym 150 metrów od plaży w pokojach 4-5 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Ośrodek zajmuje powierzchnię ponad 2,5 hektara ogrodzonego terenu. Pomimo swoich rozmiarów, z uwagi na liczne tereny zielone i niską zabudowę, zachował klimat spokojnej nadmorskiej miejscowości. Na terenie ośrodka znajduje się spory basen, liczne boiska (w tym dwa ze sztuczną nawierzchnią), place zabaw, liczne sale do zajęć, miejsca na ognisko, itp.

KADRA

Grupy pod opieką sprawdzonych przez nas wychowawców mających doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Na terenie Ośrodka jest zapewniona całodobowa opieka medyczna do dyspozycji kolonii przez całą dobę. W czasie zajęć nad wodą zapewniony nadzór i opieka ratowników WOPR.

PROGRAM

 1. „MŁODY KOMANDOS” – czyli cykl zajęć tematycznych, w tym m.in.:
  • rozróżnianie kierunków w terenie,
  • „poszukiwacz min”, czyli zabawa z wykorzystaniem wykrywaczy metalu,
  • zajęcia z terenoznawstwa: posługiwanie się mapą, kompasem oraz GPS, marsz na azymut,
  • budowa baz oraz szałasów w terenie,
  • maskowanie, kamuflaż w terenie oraz wykorzystanie maskowania w grze „mały komandos” i „snajper”,
  • nauka dowodzenia grupą bojową, musztra wojskowa,
  • podstawy pierwszej pomocy (jak się zachować, co zrobić),
  • turniej strzelecki z broni pneumatycznej z poznaniem zasad bezpiecznego korzystania z każdego rodzaju broni sportowej i zabawkowej,
  • „manewry nocne”, czyli nocna wyprawa w teren, nauka posługiwania się noktowizorem oraz światłami chemicznymi,
  • cykl manewrów paintball’owych z wykorzystaniem karabinków z naciągiem sprężynowym i zmniejszonym kalibrze. Większe bezpieczeństwo oraz mniejsza częstotliwość strzałów sprzyja budowie licznych strategii i scenariuszy manewrów, w tym: w terenie leśnym, w terenie otwartym, atak i obrona bazy, itp,
 2. WARSZTATY WYTWARZANIA MYDEŁEK – czyli coś na gorszą pogodę 😉 Dzieci samodzielnie wykonają prezenty dla swoich bliskich w postaci kolorowych i pachnących mydełek z wybranymi elementami naturalnymi.
 3. REJS – popłyniemy w rejs statkiem pirackim po Bałtyku.
 4. AQUAPARK – bezpieczna, wodna zabawa w ciepłej wodzie w Aquaparku.
 5. PLAŻOWANIE I KĄPIELE – w morzu, pod nadzorem ratowników WOPR na wydzielonym kąpielisku. Gry i zabawy na plaży, rozgrywki w piłkę plażową, konkurs na największy zamek i rzeźbę z piasku oraz mnóstwo zwariowanych zabaw z wykorzystaniem licznego sprzętu (sportowy, łopaty i wiadra).
 6. KĄPIELE W BASENIE – pod nadzorem ratowników WOPR, jako dodatkowy relaks i ochłoda.
 7. SPARTAKIADA SPORTOWA – zawody sportowe oraz współzawodnictwo między kolonijne z nagrodami dla najlepszych.
 8. „BITWA NA KOLORY” – czyli szalona zabawa z kolorowymi pudrami „Holi”.
 9. „BALONIADA” – czyli siatkówka balonami wypełnionymi wodą.
 10. „NEPTUNALIA” – czyli pasowanie na „Wilka Morskiego”.
 11. SPORT – rozgrywki w piłkę nożną i w „dwa ognie”. Liczne gry i zabawy ruchowe oraz terenowe, które nie pozwolą na nudę. Piesze wycieczki leśne i krajoznawcze, zawsze z elementami sportu i przygody.
 12. ZAJĘCIA INTEGRACYJNE – podchody, śluby kolonijne, konkurs Karaoke, „Randka w ciemno”, konkursy zespołowe, quizy, dyskoteki.

CENA KOLONII ZAWIERA:

 • ubezpieczenie,
 • zakwaterowanie (12 noclegów) + wyżywienie,
 • opiekę pedagogiczną oraz ratowników WOPR nad wodą,
 • całodobową opiekę medyczną,
 • bardzo bogaty program oraz sprzęt potrzebny do realizacji programu,
 • obfitą dokumentację fotograficzną z kolonii (do pobrania przez Internet ze wskazanej lokalizacji po zakończeniu sezonu letniego).

 

Cena kolonii (zależna od miejsca wyjazdu):

Miejsce wyjazdu Cena kolonii
Dojazd własny 2120 zł / 13 dni
Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Lubin 2120 + do 300 zł / 13 dni

Transport organizowany będzie przez firmę zewnętrzną, jednak z naszą kadrą, czyli bez zmian z miejscowości: Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Lubin. Dodatkowo pojawią się również wycieczki, które ze względu na pandemię, w tym sezonie będą fakultatywne.

Liczba miejsc ograniczona!

Pierwsza wpłata 500 zł przy zapisie. Pozostała kwota najpóźniej na 21 dni przed rozpoczęciem kolonii.

Aby dokonać rezerwacji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania w sprawie zapisów, rezerwacji, wpłat, spraw organizacyjnych itp., prosimy skontaktować się drogą telefoniczną z działem sprzedaży, pod nr telefonu:
+48 530 000 076