Stare Kaleńsko „Aktywna Akademia Przygody” nad jeziorem 10-15 lat

„Aktywna Akademia Przygody”

Organizator: Dziecięcia Akademia Przygody

Liczba miejsc ograniczona!

AKTYWNA AKADEMIA PRZYGODY:

Obóz skierowany przede wszystkim do młodych miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. W czasie wyjazdu, uczestnicy każdego dnia będą próbować swoich sił w różnych dziedzinach sportowych. Zajęcia prowadzone pod okiem instruktorów lub osób posiadających uprawnienia do przeprowadzania danego typu szkoleń. Pamiętając, że wakacje dla Państwa pociech powinny pozostać wakacjami, przedstawiony program wyjazdu uwzględnia również inne formy wypoczynku.

Nie jest to obóz mający na celu dać młodemu człowiekowi „szkołę życia”, gdzie musiałby walczyć o przetrwanie. Stawiamy na to, aby uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w różnych nietypowych dziedzinach sportowych, pamiętając o wieku i możliwościach młodych podróżników.

ID Daty turnusów Miasta zbiórek
339 2018-06-24 2018-07-07 (14 dni) Warszawa, Kutno, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Wrocław, Leszno, Poznań, Szczecin
340 2018-07-08 2018-07-21 (14 dni) Warszawa, Kutno, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Katowice, Opole, Wrocław, Leszno, Poznań, Stargard
341 2018-07-22 2018-08-04 (14 dni) Warszawa, Kutno, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Katowice, Wrocław, Leszno, Poznań, Stargard

OPIS MIEJSCOWOŚCI

Stare Kaleńsko położone jest na Pojezierzu Drawskim, 7 km od Czaplinka, bezpośrednio nad brzegami Jeziora Kaleńskiego. Okoliczne wody w jeziorach mają I-wszą klasę czystości, a panujący mikroklimat wpływa bardzo korzystnie na poprawę samopoczucia i wydolności organizmu. Ośrodek usytuowany w otoczeniu gęstych mieszanych lasów jest oazą ciszy i spokoju, położony z dala od głównych szlaków komunikacyjnych. Więcej informacji o okolicy znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.czaplinek.pl.

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

 • Adres kwatery: OSiR „STARE KALEŃSKO” w Starym Kaleńsku k. Czaplinka, 78-550 Czaplinek, Stare Kaleńsko 1.
 • Ośrodek Sportu i Rekreacji „STARE KALEŃSKO” położony w terenie leśnym, bezpośrednio nad malowniczymi brzegami Jeziora Kaleńskiego (woda I-ej klasy czystości).
 • Uczestnicy będą mieszkać w budynku ”pałacowym”, w pokojach 3-6 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
 • Posiłki 3 razy dziennie w stołówce Ośrodka + podwieczorek. Wyżywienie na bardzo wysokim poziomie, prowadzone przez Kucharzy, którzy są mistrzami w swoim fachu. Bardzo bogaty stół szwedzki oraz różnorodność potraw, sprawia że każdy „niejadek” znajdzie coś dla siebie!
 • Ośrodek posiada własną plażę oraz własne pełne zaplecze sprzętu wodnego (kajaki, żaglówki, rowery wodne itp.). Na terenie Ośrodka znajduje się bardzo bogata infrastruktura, w tym m.in. sztuczna ścianka wspinaczkowa, park linowy, kryta strzelnica, boisko do siatkówki plażowej, piłki nożnej, koszykówki, sale świetlicowe, salka do tenisa stołowego, miejsca na ognisko.

KADRA

Grupy pod opieką sprawdzonych przez nas wychowawców. W czasie zajęć nad wodą zapewniony nadzór i opieka ratowników WOPR. Elementy programu wymagające nadzoru instruktorów z dodatkowymi uprawnieniami są prowadzone przez osoby z uprawnieniami z danej dziedziny.

PROGRAM

 1. ZAJĘCIA ŻEGLARSKIE – szkolenie na żaglówkach dwóch blokach zajęciowych z podziałem na grupy zależnie od umiejętności. Zajęcia prowadzone przez instruktorów z uprawnieniami Polskiego Związku Żeglarskiego. Zajęcia nad wodą (praktyczne rejsy po jeziorze) są połączone z wykładami z podstaw zagadnień żeglarskich.
 2. SPORTY WODNE:
  • kajaki (zapoznanie z podstawowymi technikami korzystania z kajaka, wycieczki kajakowe po jeziorze),
  • wycieczka rowerami wodnymi po okolicznych jeziorkach,
  • Aqua Zorbing (przy asekuracji, uczestnicy we wnętrzu dmuchanej kuli będą próbować zachować równowagę „chodząc po wodzie”),
  • plażowanie, kąpiele w jeziorze oraz mnóstwo zwariowanych zabaw w i nad wodą.

  Zajęcia zawsze są nadzorowane przez ratowników WOPR.

 3. WSPINACZKA:
  • zajęcia na sztucznej ściance wspinaczkowej, połączone z zapoznaniem i wykorzystaniem sprzętu wspinaczkowego, podstawowe techniki wspinaczki,
  • ”wieża ze skrzynek” – czyli niezapomniane chwile sportów ekstremalnych,
  • „mini park linowy” na terenie ośrodka – czyli pokonywanie toru linowego wśród koron drzew.

  Zajęcia prowadzone z instruktorem z podziałem na grupy.

 4. WYCIECZKA DO LEONARDII – czyli wizyta w skansenie pełnym drewnianych gier i rozgrywek logicznych godnych samego Da’Vinci.
 5. STRZELANIE – blok zajęć na strzelnicy ze strzelania z karabinka pneumatycznego (wiatrówki) oraz blok zajęć ze strzelania z łuku. Poznanie zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią, strzelanie do tarczy lub do balonów, połączone z mini turniejem strzeleckim.
 6. BIEGI NA ORIENTACJE – zapoznanie z zasadami biegów na orientacje, rywalizacja międzygrupowa w rajdach na orientacje za dnia i wieczorem (oraz ”Świetlik” – gra nocna). Zabawy z elementami nauki szyfrowania i rozwiązywaniem łamigłówek.
 7. W LESIE… – zajęcia z techniki przetrwania w warunkach polowych, m.in. budowanie schronienia, rozpalanie ogniska, kamuflaż.
 8. AQUAPARK – bezpieczna, wodna zabawa w ciepłej wodzie w Aquaparku.
 9. „BALONIADA” – czyli gra balonami wypełnionymi wodą.
 10. WARSZTATY PLASTYCZNE – dzieci samodzielnie wykonają pamiątki dla rodziców i bliskich z materiałów naturalnych.
 11. SPORT NA LĄDZIE – rozgrywki m.in. w piłkę nożną, siatkówkę plażową, tenisa stołowego. Liczne gry i zabawy ruchowe oraz terenowe, które nie pozwolą na nudę. Piesze wycieczki leśne i krajoznawcze, zawsze z elementami sportu i przygody.
 12. OGNISKO – z pieczeniem kiełbasek, połączone z konkursami.
 13. ZAJĘCIA INTEGRACYJNE – podchody, konkurs karaoke, konkursy zespołowe, quizy, dyskoteki.

CENA OBOZU ZAWIERA:

 • dojazd i powrót PKP (wyjazd z miast wg tabeli w ofercie) + autokar na miejscu,
 • ubezpieczenie NNW Signal Iduna (10 000 zł),
 • zakwaterowanie (13 noclegów) + wyżywienie,
 • całodobową opiekę medyczną (na miejscu pielęgniarka, lekarz na każde wezwanie),
 • opiekę instruktorów PZŻ w czasie zajęć z żeglarstwa,
 • opiekę pedagogiczną oraz ratowników WOPR nad wodą,
 • bardzo bogaty program oraz sprzęt potrzebny do realizacji programu,
 • koszulkę firmową dla każdego uczestnika obozu,
 • pamiątkową fotografię w ramce własnoręcznie zdobionej przez uczestnika obozu,
 • obfitą dokumentację fotograficzną z obozu (do pobrania przez Internet ze wskazanej lokalizacji po zakończeniu sezonu letniego).

Cena obozu (zależna od miejsca wyjazdu):

Miejsce wyjazdu Cena kolonii
Dojazd własny 1990 zł / 14 dni
Warszawa, Kutno, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz 2040 zł / 14 dni
Wrocław, Leszno, Poznań 2040 zł / 14 dni
Szczecin 2040 zł / 14 dni
Katowice, Opole, Wrocław, Leszno, Poznań 2040 zł / 14 dni
Stargard 2040 zł / 14 dni
Katowice, Wrocław, Leszno, Poznań 2040 zł / 14 dni

Liczba miejsc ograniczona!

W naszych ofertach brak ukrytych kosztów!!!

Pierwsza wpłata 500 zł przy zapisie. Pozostała kwota najpóźniej na 21 dni przed rozpoczęciem obozu.

Aby dokonać rezerwacji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania w sprawie zapisów, rezerwacji, wpłat itp., prosimy skontaktować się drogą telefoniczną z działem sprzedaży, pod nr telefonu:
517 082 422

W sprawach organizacyjnych (pytania odnośnie kadry, realizacji programów itp.), prosimy kontaktować się pod nr telefonów:
517 082 421