Stare Kaleńsko „Akademia SAFE KID z Krav Magą” nad jeziorem 10-15 lat

„Akademia SAFEKID z Krav Magą”

Organizator: Dziecięcia Akademia Przygody

Liczba miejsc ograniczona!

AKTYWNA Z KRAV MAGĄ:

Profil obozu opiera się na zajęciach praktycznych i szkoleniu techniki samoobrony systemem KRAV MAGA. Program SAFE KID został przygotowany przez najlepszych specjalistów KRAV MAGA, DEFENDO, funkcjonariuszy policji oraz pedagogów pod kątem rozwojowym dzieci i młodzieży.

Zajęcia są zbalansowane i dostosowane przede wszystkim do możliwości oraz wieku młodych osób. SAFE KID zapewnia nie tylko odpowiednią dawkę aktywności ruchowej, ale także niezapomnianą zabawę, jak i pożyteczną naukę.

Podczas zajęć, przeprowadzane są gry, zabawy oraz treningi, dzięki którym młodzi adepci zdobywają praktyczną wiedzę na temat bezpieczeństwa, samoobrony, zachowania z obcymi osobami, czy w sytuacjach niebezpiecznych. Nauczą się również współpracy z grupie, co zaowocuje pewnością siebie i zawieraniem nowych znajomości.

Co zawiera program SAFE KID:

 • elementy samoobrony oparte o techniki i taktykę sztuki walki KRAV MAGA i DEFENDO,
 • odpowiedni poziom aktywności fizycznej dostosowany do grupy wiekowej uczestników,
 • naukę podejmowania właściwych decyzji i odpowiedzialności za nie w warunkach zagrożenia,
 • stwarza możliwość świetnej zabawy i zawierania nowych kontaktów w grupie,
 • naukę podstawowych procedur bezpieczeństwa życia codziennego,
 • dynamiczne ćwiczenia ogólnorozwojowe, kształtujące siłę, kondycję, sprawność fizyczną, szybkość i równowagę,
 • elementy nauki dyscypliny oraz skupienia uwagi na danej czynności.

Zajęcia odbywają się zarówno na krytej hali z matami treningowymi, jak i w warunkach naturalnych na łonie natury. Samoobronę i jej techniki, trenujemy przede wszystkim w różnego rodzaju miejscach oraz pozorowanych sytuacjach.

Cały cykl zajęć zakończony jest egzaminem i uzyskaniem certyfikatu szkolenia A1. Dla uczestników z lat ubiegłych, zajęcia są odpowiednio wzbogacone o nowe elementy, a cały cykl szkolenia również kończy się egzaminem oraz uzyskaniem certyfikatu kolejnego stopnia.

Nie jest to obóz mający na celu zrobić z młodego człowieka wojownika. Program SAFE KID oparty jest przede wszystkim na umiejętności rozpoznawania potencjalnego zagrożenia i unikania go. Elementy samoobrony i walki służą wyrobieniu nawyku wykorzystania posiadanej przez siebie siły we właściwy sposób oraz tylko w odpowiednich sytuacjach.

ID Daty turnusów Miasta zbiórek
342 2018-07-22 2018-08-04 (14 dni) Warszawa, Kutno, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Katowice, Wrocław, Leszno, Poznań, Stargard

OPIS MIEJSCOWOŚCI

Stare Kaleńsko położone jest na Pojezierzu Drawskim, 7 km od Czaplinka, bezpośrednio nad brzegami Jeziora Kaleńskiego. Okoliczne wody w jeziorach mają I-wszą klasę czystości, a panujący mikroklimat wpływa bardzo korzystnie na poprawę samopoczucia i wydolności organizmu. Ośrodek usytuowany w otoczeniu gęstych mieszanych lasów jest oazą ciszy i spokoju, położony z dala od głównych szlaków komunikacyjnych. Więcej informacji o okolicy znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.czaplinek.pl.

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

 • Adres kwatery: OSiR „STARE KALEŃSKO” w Starym Kaleńsku k. Czaplinka, 78-550 Czaplinek, Stare Kajeńsko 1.
 • Ośrodek Sportu i Rekreacji „STARE KALEŃSKO” położony w terenie leśnym, bezpośrednio nad malowniczymi brzegami Jeziora Kaleńskiego (woda I-ej klasy czystości).
 • Uczestnicy będą mieszkać w budynku ”pałacowym” w pokojach 3-6 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
 • Posiłki 3 razy dziennie w stołówce Ośrodka + podwieczorek. Wyżywienie na bardzo wysokim poziomie prowadzone przez Kucharzy, którzy są mistrzami w swoim fachu. Bardzo bogaty stół szwedzki oraz różnorodność potraw, sprawia że każdy „niejadek” znajdzie coś dla siebie!
 • Ośrodek posiada własną plażę oraz własne pełne zaplecze sprzętu wodnego (kajaki, żaglówki, rowery wodne itp.). Na terenie Ośrodka znajduje się bardzo bogata infrastruktura, w tym m.in. sztuczna ścianka wspinaczkowa, park linowy, kryta strzelnica, boisko do siatkówki plażowej, piłki nożnej, koszykówki, sale świetlicowe, salka do tenisa stołowego, miejsca na ognisko.

KADRA

Grupy pod opieką sprawdzonych przez nas wychowawców. W czasie zajęć nad wodą zapewniony nadzór i opieka ratowników WOPR. Elementy programu wymagające nadzoru instruktorów z dodatkowymi uprawnieniami, są prowadzone przez osoby z uprawnieniami z danej dziedziny.

PROGRAM

 1. TRENINGI SAFE KID i KRAV MAGA – cykl treningów trwających przez cały wyjazd, pozwalających rozwijać zdolności samoobrony, technik obrony oraz zachowania w sytuacjach zagrożenia. Celem treningu jest wyrobienie nawyku unikania zagrożenia i sytuacji niebezpiecznych oraz odpowiedniej reakcji w różnych sytuacjach.
 2. SPORTY WODNE:
  • kajaki (zapoznanie z podstawowymi technikami korzystania z kajaka, wycieczki kajakowe po jeziorze),
  • wycieczka rowerami wodnymi po okolicznych jeziorkach,
  • Aqua Zorbing (przy asekuracji, uczestnicy we wnętrzu dmuchanej kuli będą próbować zachować równowagę „chodząc po wodzie”),
  • plażowanie, kąpiele w jeziorze oraz mnóstwo zwariowanych zabaw w i nad wodą.

  Zajęcia zawsze są nadzorowane przez ratowników WOPR.

 3. WSPINACZKA:
  • zajęcia na sztucznej ściance wspinaczkowej, połączone z zapoznaniem i wykorzystaniem sprzętu wspinaczkowego, podstawowe techniki wspinaczki,
  • ”wieża ze skrzynek” – czyli niezapomniane chwile sportów ekstremalnych,
  • „mini park linowy” na terenie ośrodka – czyli pokonywanie toru linowego wśród koron drzew.

  Zajęcia prowadzone z instruktorem z podziałem na grupy.

 4. WYCIECZKA DO LEONARDII – czyli wizyta w skansenie pełnym drewnianych gier i rozgrywek logicznych godnych samego Da’Vinci.
 5. STRZELANIE – blok zajęć na strzelnicy ze strzelania z karabinka pneumatycznego (wiatrówki) oraz blok zajęć ze strzelania z łuku. Poznanie zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią, strzelanie do tarczy lub do balonów, połączone z mini turniejem strzeleckim.
 6. BIEGI NA ORIENTACJE – zapoznanie z zasadami biegów na orientacje, rywalizacja międzygrupowa w rajdach na orientacje za dnia i wieczorem (oraz ”Świetlik” – gra nocna). Zabawy z elementami nauki szyfrowania i rozwiązywaniem łamigłówek.
 7. W LESIE… – zajęcia z techniki przetrwania w warunkach polowych, m.in. budowanie schronienia, rozpalanie ogniska, kamuflaż.
 8. AQUAPARK – bezpieczna, wodna zabawa w ciepłej wodzie w Aquaparku.
 9. „BALONIADA” – czyli gra balonami wypełnionymi wodą.
 10. WARSZTATY PLASTYCZNE – dzieci samodzielnie wykonają pamiątki dla rodziców i bliskich z materiałów naturalnych.
 11. SPORT NA LĄDZIE – rozgrywki m.in. w piłkę nożną, siatkówkę plażową, tenisa stołowego. Liczne gry i zabawy ruchowe oraz terenowe, które nie pozwolą na nudę. Piesze wycieczki leśne i krajoznawcze, zawsze z elementami sportu i przygody.
 12. OGNISKO – z pieczeniem kiełbasek, połączone z konkursami.
 13. ZAJĘCIA INTEGRACYJNE – podchody, konkurs karaoke, konkursy zespołowe, quizy, dyskoteki.

CENA OBOZU ZAWIERA:

 • dojazd i powrót PKP (wyjazd z miast wg tabeli w ofercie) + autokar na miejscu,
 • ubezpieczenie NNW Signal Iduna (10 000 zł),
 • zakwaterowanie (13 noclegów) + wyżywienie,
 • całodobową opiekę medyczną (na miejscu pielęgniarka, lekarz na każde wezwanie),
 • opiekę instruktorów KRAV MAGA i DEFENDO w czasie zajęć SAFE KID,
 • opiekę pedagogiczną oraz ratowników WOPR nad wodą,
 • bardzo bogaty program oraz sprzęt potrzebny do realizacji programu,
 • koszulkę firmową z logiem SAFE KID dla każdego uczestnika obozu,
 • pamiątkową fotografię w ramce własnoręcznie zdobionej przez uczestnika obozu,
 • obfitą dokumentację fotograficzną z obozu (do pobrania przez Internet ze wskazanej lokalizacji po zakończeniu sezonu letniego).

Cena obozu (zależna od miejsca wyjazdu):

Miejsce wyjazdu Cena kolonii
Dojazd własny 2040 zł / 14 dni
Warszawa, Kutno, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz 2090 zł / 14 dni
Katowice, Wrocław, Leszno, Poznań 2090 zł / 14 dni
Stargard 2090 zł / 14 dni

Liczba miejsc ograniczona!

W naszych ofertach brak ukrytych kosztów!!!

Pierwsza wpłata 500 zł przy zapisie. Pozostała kwota najpóźniej na 21 dni przed rozpoczęciem obozu.

Aby dokonać rezerwacji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania w sprawie zapisów, rezerwacji, wpłat itp., prosimy skontaktować się drogą telefoniczną z działem sprzedaży, pod nr telefonu:
517 082 422

W sprawach organizacyjnych (pytania odnośnie kadry, realizacji programów itp.), prosimy kontaktować się pod nr telefonów:
517 082 421