Pogorzelica – „Moje Pierwsze Kolonie” nad morzem 5-9 lat (8 dni)

„Moje Pierwsze Kolonie”

Organizator: Dziecięcia Akademia Przygody

Liczba miejsc ograniczona!

ID Daty turnusów Miasta zbiórek
357 2018-07-28 2018-08-04 (8 dni) Szczecin

COŚ DLA NAJMŁODSZYCH:

Specjalny turnus dla młodszych dzieci, zwłaszcza tych po raz pierwszy wyjeżdżających na kolonie. Małe grupy (ok. 10-osobowe), bezpieczne miejsce, program dopasowany do grupy wiekowej, uwzględniający m.in. edukację przez zabawę, to nie jedyne atuty tego turnusu. Mając wieloletnie doświadczenie w opiece nad najmłodszymi, którzy po raz pierwszy wyruszyli w samodzielną podróż bez rodziców przygotowaliśmy ten turnus kolonii. Turnus obfitujący w aktywną przygodę, bez TV i gier komputerowych, pozwoli pokazać najmłodszym w jaki sposób aktywnie i zdrowo można spędzać wolny czas, uwzględniający m.in. edukację przez zabawę, to nie jedyne atuty tego turnusu.

Maksymalnie wypełniony czas dziecka poprzez bardzo bogaty program, ogrom wrażeń, wychowawca zawsze obok i do dyspozycji w „trudnych” chwilach, koleżanki i koledzy w tym samym wieku to główne atuty powodujące, że najmłodsi czują się z nami bezpiecznie i są zadowoleni, a czasu na tęsknotę za rodzicami brakuje.

Program „Moje Pierwsze Kolonie” to specjalny program ogólny dla dzieci niezdecydowanych w swoich preferencjach tematycznych. Dzieci w trakcie turnusu będą mogły skorzystać z elementów każdego z tematycznych zajęć dla turnusów tematycznych lub brać w tym czasie udział w zabawach plenerowych, które zawsze łączyć będą elementy pysznej zabawy, edukacji i integracji. Głównym założeniem programu jest budowa pewności siebie małego kolonisty.

OPIS MIEJSCOWOŚCI

Pogorzelica to mała, ale urokliwa miejscowość letniskowa nad Morzem Bałtyckim (województwo zachodniopomorskie), przynależąca do malowniczego Wybrzeża Rewalskiego. Posiada czyste i piaszczystej plaże ze strzeżonym kąpieliskiem oraz czystą, błękitną wodę.
Pogorzelica otoczona jest wielkim żywicznym sosnowym lasem, co korzystnie wpływa na leczenie górnych dróg oddechowych.
W samej miejscowości znajduje się m.in. park linowy, Nadmorska Kolej Wąskotorowa, liczne restauracje, kawiarnie, pizzerie, czy smażalnie.
Wszystko to sprzyjają doskonałemu wypoczynkowi i relaksowi.
Więcej informacji o miejscowości znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.pogorzelica.pl.

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

 • Adres kwatery: Ośrodek wczasowo-kolonijny „Kalina”, ul. Słoneczna 5, 72-351 Pogorzelica.
 • Ośrodek położony jest na rozległym, otoczonym lasem i ogrodzonym terenie, ok. 1 km od morza.
 • Uczestnicy będą mieszkać w pokojach 4-5 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
 • Posiłki 3 razy dziennie w stołówce Ośrodka + podwieczorek.
 • Na terenie Ośrodka znajduje się m.in. sala gimnastyczna; boisko do piłki nożnej, siatkowej, koszykówki; 2 świetlice; stoły do tenisa; plac zabaw i rekreacji.

KADRA

Grupy pod opieką sprawdzonych przez nas wychowawców mających doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Na terenie Ośrodka jest zapewniona opieka medyczna do dyspozycji kolonii przez całą dobę. W czasie zajęć nad wodą zapewniony nadzór i opieka ratowników WOPR.

PROGRAM

 1. SPŁYW KAJAKOWY rzeką Rega.
 2. WYCIECZKA DO „CENTRUM SŁOWIAN I WIKINGÓW” W WOLINIE – czyli wizyta w skansenie gdzie zwiedzanie połączymy z licznymi warsztatami, między innymi: Garncarstwo, tworzenie filcu, pisanie gęsim piórem, strzelanie z dawnego łuku, wcielimy się w słowiańskich bojowników, skosztujemy podpłomyki wytwarzane pradawnym sposobem.
 3. AQUAPARK – bezpieczna, wodna zabawa w ciepłej wodzie w Aquaparku.
 4. PLAŻOWANIE I KĄPIELE – w morzu, pod nadzorem ratowników WOPR na wydzielonym kąpielisku. Gry i zabawy na plaży, rozgrywki w piłkę plażową, konkurs na największy zamek i rzeźbę z piasku oraz mnóstwo zwariowanych zabaw ku uciesze najmłodszych.
 5. KOLONIJNA TRAMPOLINA – dla naszych kolonistów instalujemy dużą, 5-metrową trampolinę, która jest doskonałym wypełnieniem czasu dla naszych pełnych energii kolonistów.
 6. SPARTAKIADA SPORTOWA – zawody sportowe oraz współzawodnictwo między kolonijne z nagrodami dla najlepszych.
 7. „NEPTUNALIA” – czyli pasowanie na „Wilka Morskiego”.
 8. SPORT – rozgrywki w piłkę nożną i w „dwa ognie”. Liczne gry i zabawy ruchowe oraz terenowe, które nie pozwolą na nudę. Piesze wycieczki leśne i krajoznawcze, zawsze z elementami sportu i przygody.
 9. ZAJĘCIA INTEGRACYJNE – podchody, śluby kolonijne, konkurs Karaoke, „Randka w ciemno”, konkursy zespołowe, quizy, dyskoteki.

CENA KOLONII ZAWIERA:

 • dojazd i powrót autokarem (wyjazd z miast wg tabeli w ofercie) lub PKP (wg tabeli w ofercie) + autokar na miejscu,
 • ubezpieczenie NNW Signal Iduna (10 000 zł),
 • zakwaterowanie (7 noclegów) + wyżywienie,
 • opiekę pedagogiczną oraz ratowników WOPR nad wodą,
 • całodobową opiekę medyczną na terenie Ośrodka,
 • bardzo bogaty program oraz sprzęt potrzebny do realizacji programu,
 • koszulkę firmową dla każdego uczestnika kolonii,
 • obfitą dokumentację fotograficzną z kolonii (do pobrania przez Internet ze wskazanej lokalizacji po zakończeniu sezonu letniego).

Cena kolonii (zależna od miejsca wyjazdu):

Miejsce wyjazdu Cena kolonii
Dojazd własny 1390 zł / 8 dni
Szczecin 1390 zł / 8 dni

W naszych ofertach brak ukrytych kosztów!

Liczba miejsc ograniczona!

Pierwsza wpłata 500 zł przy zapisie. Pozostała kwota najpóźniej na 21 dni przed rozpoczęciem kolonii.

Aby dokonać rezerwacji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania w sprawie zapisów, rezerwacji, wpłat itp., prosimy skontaktować się drogą telefoniczną z działem sprzedaży, pod nr telefonu:
517 082 422

W sprawach organizacyjnych (pytania odnośnie kadry, realizacji programów itp.), prosimy kontaktować się pod nr telefonów:
517 082 421